Eczacıbaşı, Faslı temizlik ürünleri şirketini satın aldı

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri’nin açıklamasına göre, 2022’de kurduğu fabrikayla temizlik kağıtları alanında Fas’ta üretim yapmaya başlayan şirket, uluslararası pazarlardaki büyüme adımlarına bir yenisini ekledi.

Selpak ve Solo markalarıyla Türkiye’de markalı temizlik kağıtları pazarının lider şirketi olan Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, bölgesel genişleme stratejisi kapsamında Fas’ın lider temizlik kağıtları üreticisi yerel Jeesr Industries’i satın aldı.

Yılda 30 bin ton üretim kapasitesine sahip olan Jeesr’in portföyünde Pandoo, Dalaa by Wooly, Sany ve Eversilk markaları yer alıyor.

‘Diğer yatırım fırsatları izleniyor’

Eczacıbaşı Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, şirketin gerçekleştirdiği bu satın almanın, bölgesel olarak büyürken yerelleşmenin önemini gösterdiğini belirterek, “Jeesr Industries’i satın almamız Fas ekonomisine olan güçlü inancımızın bir göstergesi. Bölgedeki temizlik kağıdı işimizin ilerlemesinden büyük memnuniyet duyuyoruz. Diğer iş kollarımız için de bu bölgedeki yatırım ve satın alma fırsatlarını yakından izlemeye devam ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir